تبلیغات
مقالات زندگی موفق - احضار ارواح:
مقالات زندگی موفق

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

احضار ارواح:

احضار ارواح:
در سال 1848 میلادی تفكر احضار ارواح در امریكا انتشار یافت و از آنجا به قاره اروپا و بقیه جهان گسترش یافت . كتا بهای زیادی در این زمینه تالیف شد وبصورت علمی مستقل در آمد ودر دانشگاهها تدریس می شد .معتقدان به این علم ادعا دارند كه توسط این علم انسان قادر است كه از عالم برزخ ارواح را هر زمان كه خواسته باشد احضار كند وبا آنها گفتگو نماید واز نحوه زندگی آنها بپرسد ومعتقدند كه به دو صورت می شود با ارواح ارتباط بر قرار كرد و آنها را احضار نمود : 1- روح در جسد فرد وسیط حلول میكند ,2-روح بصورت همان شخصی كه این روح متعلق به او بوده است  متجسم می شود .
اما در كتاب الله و سنت رسول الله هیچ نوع مدرك و دلیلی كه دال بر امكان احضارباشد نیست . همچنین در كتاب الله وسنت اشاره نشده كه با دعا , ورد , سحر و جادو  وبا آیات قرآن ویا به طریقه  دیگری می توان روحی را احضار كرد یا آن را مطیع  وفرمانبدار نمود .چیزی كه شرعا ثابت است این است كه بعد از مرگ  , روح وجود وبقاء دارد واز بین نمی رود . زمانی كه از بدن جدا می شود در عالمی دیگر غیر از عالم دنیا كه با آن ما نوس می گردد به نام عا لم برزخ داخل می شود و تحت قوانینی جدید قرار می گیرد و امكان باز گشت آن به دنیا وجود ندارد .الله تبارك و تعالی می فرمایند : {ومن وراء هم برزخ الی یوم یبعثون } [ مؤمنون:100] در پیش روی ایشان جهان برزخ است تا روزی كه بر انگیخته می شوند .برزخ به معنی حایل و مانع است یعنی در جلو ی آنها همچون حائل و ما نعی است كه آنها را از رجوع به دنیا باز می دارد. در عالم برزخ روح فرد كافر , مشرك وگناهكار با انواع عذابها  مواجه است . الله تبارك الله در مورد ارواح  آل فرعون می فرماید :{ النار یعرضون علیها غدوا  و عشیا } [غافر: 46] (در عالم برزخ ) آتش دوزخ بامدادان  وشامگاهان به آنها عرضه می شود.
اما روح افراد مؤمن ، صالح و نیكوكار در نعمت ، رفاه و آسایش قرار دارد.{و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا، عند ربهم یرزقون } [آل عمران :169]؛ كسانی را كه در راه خدا كشته می شوند ، مرده مشمار ،بلكه آنان زنده اند و بدیشان نزد پروردگارشان روزی داده می شود .پس كسی كه در قبر و عالم برزخ معذب است چگونه می تواند از جلوی عذاب دهندگان فرار كند یا از آنها اجازه بگیرد و به این دنیا بیاید و تقاضای احضاركنندگان را پاسخ بگوید و به سؤالات آنها پاسخ دهد.
یا كسی كه در عالم برزخ مورد لطف و عنایات خداوند قرار گرفته چگونه نعمتها را رها می كند تا به حواسته احضاركنندگان جواب مثبت بدهد .
پس علم احضار ارواح كه در جهان رایج است و معتقدند با آن می توانند بیماران را معالجه كنند و مشكلات دنیوی را حل كنند ،بی اساس و باطل است و باعث تزتزل عفاید مردم می گردد و مردم را به سوی بی دینی سوق می دهد و آنها را وسوسه می كند تا از مردگانی كه صدها سال قبل مردهاند كمك یاری بجویند .در حالیكه در هر حال باید اعتفاد ، یقین و توكل مردم به خدا وند باشد كه بر طرف كننده تمامی مشكلات است . {و من یتوكل علی الله فهو حسبه} [طلاق:3] هر كس بر خداوند توكل كند (و كار و بار خود را بدو واگذارد) خداوند او را كافی است .  كسانی كه از خدا و قرآن رو گردانی كنند و از قرآن هدایت و راهنمایی نگیرند گمراه می گردند و شطان قرین آنها می شود و شیطان بد هم نشینش است {و من یعش عن ذكر الرحمن نفیض له شیطانا فهو له قرین } [زخرف:36] ؛ هر كس كه از یاد خدا غافل و روگردان شود،   اهریمنی همواه همدم وی می كردد (و گمراه و سر گشته اش می سازد).
در قرآن آمده است كه یهودیها از پیامبر اكرم درباره ی ماهیت و حقیقت روح پرسیدند و قصدشان از این پرسش آزمودن پیامبر در حقانیت رسالتش بود ، چنانكه آمده است {و یسالونك عن الروح قل الروح من امر ربی و ما اوتیتم من العلم الا قلیلا} [ اسرا: 85] ، از تو درباره روح می پرسند بگو : (بر حقیقت روح )تنها پروردگارم آگاه است .چرا كه جز دانش امدكی به شما داده نشده است. آنچه در این آیه مهم است اینكه درباره ی درك كنه و حقیقت روح علم و دانش انسان كم و محدود است .تا چه برسد كه مدعی احضار روح باشد ،یعنی كسی كه نمی داند روح چیست چگونه می تواند ادعای احضار آن را بكند . پس بدون تردید كسا نی كه مدعی احضار روح هستند واشباحی  را به نمایش میگذارند كاملا سخنان واعمال آنها فریب , نبرنگ, چشم بندی وشعبده بازی است . دكتر ابراهیم ادهم در باره حقایق اشباحی كه این افراد عرضه مكنند می فرماید : 1- شبح و تصاویری كه كه احضار كنندگان روح به نمایش می گذارند , نوعی فریب ونیرنگ است . صور واشباح آنها یك تكه پارچه ی  بافته شده نازك یا یك ماده نایلونی است كه آنرا داخل دهن یا بینی یا گوش یا لباسهای خود مخفی كرده وبا ترفندهای ماهرانه ای آن را بیرون می آورند.
2- یا اینكه این اشباه وصور مواد شیمیایی هستند كه وسیط آنها را به بدن خود مالیده است واین مواد از بدن او بخار می شوند ودوربر او را مانند دود ی رقیق احاطه میكنند  برای تایید این سخن كسی كه آنجا است اگر این شبح را دست بزند قادر به گرفتن آن نیست چونكه اینها مواد شیمیایی هستند كه از بدن او بخار شده اند همانگونه  كه نفتالین بخار میشود .
3- بعید نیست كه این صور واشباه  جن هایی باشند كه در جلسه احضار روح مجسم وآشكار میشوند.
آیا ساحران غیب می دانند ؟
عالم الغیب كسی است كه از همه چیزبا خبر است ودر هرزمان وهر مكانی حاضر مناظر می باشد وهمانا او تنها ذات پاك خداوند است. اما غیر از الله عزوجل كسی كه وجودش محدود و مكان معینی است طبعا نمی توانند از همه چیز با خبر باشد .
{ان الله عند ه علم الساعة وینزل الغیث ویعلم ما فی الا رحام وما تدری نفس ماذا تكسب غدا وما تدری نفس با ی ارض تموت ان الله علیم حبیر }[ لقمان:34] ؛ آگاهی از فرا رسیدن قیامت ویزه خدااست , و او است كه باران رامی باراند واو مطلع است از آنچه در رحمها است , وهیچ كس نمی داند فردا چه چیز به دست می آورد , وهیچ كس نمی داند در كدام سرزمین می  میرد  قطعا  خدا آگاه  وبا خبر است {و عنده مفاتیح  الغیب لا یعلمها الا هو یعلم ما فی البر والبحر وما تسقط من ورقة الا یعلمها ولا حبه  فی ظلمت الارض ولا رطب ولا یابس الا فی كتب مبین } [انعام:59] ؛ گنجینه های غیب و كلید آنها در دست خدا است و كسی جز او از آنها آگاه نیست و خداوند از آنچه در خشكی و دریا است اگاه است، و هیچ برگی فرو نمی افتد مگر اینكه از آن خبر است  و هیچ دانه ای در تاریكیهای زمین و هیچ چیز تر یا خشكی نیست كه فرو افتد مگر اینكه (خدا از آن آگاه و در علم خدا پیدا است و)در لوح محفوظ ضبط و ثبت است .همانا غیبی كه از آن هیچ كس اطلاع ندارد ، غیب مطلق است كه خداوند آن را به خودش اختصاص داده و تلاش جهت رسیدن به آن باطل ومحال و مدعی شناخت آن كافر است .پیامبراكرم  كه برترین و اشرفترین مخلوق روی زمین و محبوب ترین شخص نزد پروردگار است به آن آگاهی نداشته است .خداوند متعال به پیامبر دستور داد تا به افرادی كه اتظار داشتند پیامبر آنها را از تمام اسرار آینده و گذشته آگاه ازد و حتی به آنها بگوید در آینده چه حوادثی در زندگی آنها روی می دهد تا برای رفع ضرر و جلب منفعت بپا خیزند ، بگوید {قل لا املك لنفسی نفعا و لا ضرا الا ما شاء الله و لو كنت اعلم الغیب لا ستكثرت من الخیر و ما مسنی السوء ان انا الا نذیر و بشیر لقوم یومنون }[اعراف:188] ؛بگو: من مالك سود و زیانی برای خودم نیستم ،مگر آن مفداری كه خدا بخواهد و(از راه لطف بر جلب نفغ یا دفع ضرر ، مالك ومقتدرم گرداند .)اگر غیب می دانستم ، منافع فراوانی نسیب خود می كردم (چرا كه با اسباب آن اشنا بودم )و اصلا شر و بلا به من نمی رسد (چراكه از موجبات آن اگاه بودم ،حال كه از اسباب خیرات و بركات و از موجبات آفات و مضرات بی خبرم ، چگونه از وقوع قیامت آگاه خواهم بود )من كسی جز بیم دهنده و مژده دهنده به مؤمنان نمی باشم .{قل لا اقول لكم عندی خزائن الله و لا اعلم الغیب و لا اقول لكم انی ملك ان اتبع الا ما یوحی الی}[انعام:50].
(ای پیامبر به این كافران )بگو :من نمی گویم گنجینه های (ارزاق و اسرار جهان ) یزدان  در تصرف من است و من نمی گویم كه من غیب می دانم (چرا كسی از غیب جهان با خبر است كه در همه ی مكان ها و زمانها حاضر و ناظر باشد و آن فقط خدا است )و من به شما نتمی گویم كه من جزء آنچه به من وحی می شود از چیزی دیگر پیروی نمیكنم .البته الله تبارك و تعالی اگر بخواهد بعضی از پیامبران را در انجام رسالت طبق نیاز از برخی امور غیبی آگاه می گرداند ان هم با فرشته ای كه با فرشته های دیگر اسكورت می شود ، چنانكه الله تبارك تعالی می فر ماید {عالم الغیب فلا یظهر علی غیبه احدا ،الا من ارتضی من الرسول فا نه یسلك من بین یدیه و من خلفه رصدا }[جن:27] ؛ داننده غیب خدا است , وهیچ كسی را بر غیب آگاه نمی سازد , مگر پیغمبری كه خدا از او خشنود باشد (خدا برای حفظ مقدار غیبی كه او را از آن مطلع  , از میان فرشتگان ) محافظان ونگهبانانی درپیش وپس او روان میدارد . لذا كسانی كه ادعا میكنند كه جادو گرن , شیاطین وجن  ها ودیگر انسانها غیب می دانند سخت در اشتباه هستند . قرآن از زبان جن ها می گوید : {و انا كنا نقعد  منها مقاعد للسمع فمن  یستمع الان یجد له  شهابا رصدا , وانا لا ندری اشر ارید بمن فی الارض  ام اراد بهم رشدا }[جن: 9-10]؛ ما (پیش از این ) در گوشه وكناره های آسمان برای استراق سمع می نشستیم ( وكسب حبر می كردیم ) ولی اكنون هر كسی بخواهد گوش فرا دهد , شهاب آماده ای را دركمینخود می یابد كه به سوی او نشانه می رود . ما نمی دانیم كه آیا برای ساكنان زمین شر وبلا در نظر گرفته  شده است , ویا اینكه پروردگارشان خیر وهدایت  ایشان را خواسته است.
این در مورد اخبار آسمان بود , اما اخبار زمین كه جلوی روی آنه وبا آنها نزدیك است  از آن نیز اطلاعی نداشته اند ؛ زمانی كه حضرت سلیمان وفات یافت از وفات او خبر نشدند ومدتی طولانی خدمت كردند تا اینكه موریانه عصای حضرت سلیمان را خورد واو به زمین افتاد بعد متوجه مرگ وی شدند{فلما قضینا علیه الموت ما دلهم علی موته الا دابة الارض تاكل منساته فلما خر تبینت الجن ان لو كانوا یعلمون الغیب ما لبثوا فی العذاب المهین }[سبا:14]؛ زمانی كه بر سلیمان (كه سمبل قدرت وعظمت بود )مرگ مقرر داشتیم ،جنیان را از مرگ آگاه ننمود مگر چوب خواره هائی كه عصای وی را می خوردند هنگامی كه سلیمان فرو افتاد فهمیدند كه اگر از غیب مطلع می بودند در عذاب خواركننده ای باقی نمی ماندند .با این آیات صریح وضع جنیان برای مردم آشكار شد كه آنها از اسرار غیب آگاه نیستند و بی جهت عده ای چنین عقیده ای را درباره ی آنها داشته اند و بر همه روشن شد كه گروه جن از غیب آگاه نیست و انسانهای نادان و بی خبر كه آنها را پرستش می كردند سخت در اشتباه و خطا بوده اند .اگر كسی بگویدكه جن ها و شیاطین گر چه اخبار آینده را نمی دانند اما در مورد كارهائی كه در گذشته انجام گرفته است شاید بتوانند پاسخ صحیح و مثبت بدهند باید گفت كه در هر صورت پرسیدن و رفتن پیش كاهنان و جادوگران نا جائز و نادرست است چونكه كاهنان افرادی هستند كه از ایمان ،تقوا وكرامت فرسنگها فاصله دارند و تسخیر جن ها بدون ارتكاب گناهان كبیره ودوری از ایمان میسر نیست ؛جن هائی كه طبیعت آنها با فسق ،فجور ،گناه و معصیت سرشته شده است .و اخباری را كه كاهنان و جادوگران می گویندیك جمله از آن چیزی است كه شیاطین استراق سمع نموده وآن ربوده اند و جن ها به آن صدها دروغ دیگر می افزایند  وبه كاهنان القاءمی كنند وكاهنان صدها دروغ دیگر به آن افزوده و برای مردم بیان می كنند .در نتیجه یك سخن راست در میان اقیانوسی از سخنان دروغ ، پوچ وباطل قرار دارد .لذا سخنان آنها مشروعیت ندارد و تصدیق آنها جائز نیست .اما اینكه كاهنان گاهی در شناخت سارقین یا دانستن نام اشخاص موفق بوده اند حتما حیله ای در كار بوده یا شخصی دیگر این اطلاعات را به آنها رسانده است یا از طرف شیاطین و جن ها است زیرا علم جن و شیاطین در حوادیثی كه رخ داده و انجام گرفته است محال نیست و همان طوری كه احتمال است افرادی از انسانها سارق  را حین سرقت مشاهده كنند،جن ها كه روی همین زمین با مردم زندگی می كنند در مورد آنها هم همین احتمال وجود دارد اما به هر حال {ولا یُفلِح السّاحرُ حیثُ أتی}[طه:69]
  جادوگر هر كجا برود پیروز نمی شود.                                                   
آیا به شیادان مراجعه می كنید ؟
بعضی از مردم وقتی مریض می شوند یا حالشان بد میشود برای علاج خود به جادوگران مراجعه می كنند واز آنها دعا وتعویذ مگیرند . در زمامهای گذشته بخاطر كمبود علم ودانش  این مكاران مراجعه كنندگان زیادی داشتند وافرادزیاد ی در دام اینها گرفتار بوده انداما اكنون علم ودان وآگاهی مردم فزونی یافته است واطبای ما هری برای  ماوای بیماران وجود دارد , بازار این حیله گران رونق چندانی ندارد .اما در اثر ضعف ایمان وتوكل برخدا  هنوز هم افرادی پیش این مكاران برای رفع مشكلات می روند  واین كلا هبر داران تحت پوشش این فن به دزدیدن وچپاول اموال مردم مبادرت می ورزند ومانند موریانه ای كه چوپ را از داخل می خورد با كمك شیطان وجن ها جامعه را از درون ویرا ن می كنند وبه علت تغذیه مال حرام , دائما در فقر وتنگدستی  بسر می برند . واگر بر آنچه ادعا می كنند توانا بودند قبل از همه اول خود را بی نیاز می ساختند و گنج ها ی زمین را استخراج می كردند و تخت پا دشاهان را واژگونمی كردند وبرایكه قدرت قرار می گرفتند , واز ربودن اموال مردم جاهل و نادان و ضعیف العقیده دست می كشیدند .البته باید فرق این ساحران و شعبده بازان را بادعا نویسان  شرعی  بدانیم.
علایم دعانویسان شرعی:
1- بر عمل حود اجر ومزدی طلب نمی كنند ؛ 2-دعانویسی را شغل وحرفه ی خود قرار نداده اند ؛
3- در دعاهای آنها طلسم و جملات نا مفهوم قرار ندارد ؛ 4- این افراد در ایمان ،تقوا واعمال صالح ونیكو مشهور هستند ؛ 5-دعاهائی را استعمال می كنند كه از رسول خدا و صحابه و اسلاف ثابت است؛ 6-از پذیرش زنان بد حجاب بدون محرم انكار و دوری می كنند ؛ 7-  با زنان بیگانه خلوت نمی كنند وبه بدن آنها دست نمی زنند.
خصوصیات جادوگران حیله گر :
1- خود را به شیطان تحویل داده اند ؛ 2- افرادی لجوج هستند كه از عقیده ی شیطانی خود ذره ای عقب نشینی نمی كنند ؛  3-   افرادی بی ضمیر ،بی احساس و مرده دل هستند  كه كمترین خیر ،فایده و سودی در آنتها وجود ندارد ؛ 4- به استمداد و یاری از شیطان اصرار می ورزند ؛5- به قدرت شیطان و اعوان او اعتقاد كامل دارند ؛ 6 - زمینه ی گناه و معصیت و رذایل اخلاقی در آنها فراهم است ؛ 7-  افرادی حقیر و پست وبی ارزش و كم همت هستند.

Monte
یکشنبه 30 تیر 1398 05:49 ب.ظ
Sincerity: Hand them over a break. Rent subsists cheaper when you've got someone
to tear the item with. In case your pet possibly will payed out rent and then an individual wouldn’t happen criticizing.
Additionally: It is not really his or her wrong doing you’re sole after that they’re definitely not.
where to buy female viagra in bangalore
سه شنبه 21 خرداد 1398 06:38 ب.ظ

I'm gone to inform my little brother, that he should also pay a quick visit this blog on regular basis to get updated from most up-to-date news.
How can you get taller in a week?
جمعه 17 شهریور 1396 06:55 ق.ظ
Why people still make use of to read news papers when in this technological globe
all is presented on web?
Why is my Achilles tendon burning?
سه شنبه 17 مرداد 1396 11:06 ق.ظ
Great goods from you, man. I've understand your stuff previous to and you are just too magnificent.

I actually like what you have acquired here, really
like what you are saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for
to keep it wise. I can not wait to read far more from you.
This is actually a tremendous site.
http://jackquelinescrudato.soup.io/post/594550409/Flexible-Hammertoes-Treatment
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:12 ب.ظ
Hi there! Do you know if they make any plugins to
protect against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any suggestions?
Can better posture make you taller?
شنبه 14 مرداد 1396 10:15 ق.ظ
In fact when someone doesn't understand then its up to other users that they
will assist, so here it occurs.
Foot Problems
شنبه 7 مرداد 1396 08:44 ب.ظ
Simply wish to say your article is as surprising.
The clarity for your publish is simply cool and that i could assume you're an expert in this subject.
Fine along with your permission allow me to seize your RSS feed
to keep updated with impending post. Thank you one million and
please keep up the rewarding work.
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 12:52 ب.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your website, how can i subscribe for a blog site?

The account aided me a appropriate deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright transparent concept
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 10:22 ب.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your
efforts and I am waiting for your next post thanks once
again.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : رضا زردادی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام مقالات بیشتر مورد نیاز شما میباشد
نویسندگان