مقالات زندگی موفق

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

سحر جادو

سحر و جادو از اموری است که واقعیت دارد البته یادگیری و یاددادن آن حرام است. شایان ذکر است: گرچه سحر وجادو واقعیت دارد چنین نیست که هر کس ادعا کند ادعای او پذیرفته باشد. اکثر کسانی که به این امور میپردازند کلاهبردارانی هستند که از این طریق قصد اخاذی و پر کردن جیب خود را دارند. لذا همان گونه که هر کسی نمیتواند ادعای طبابت کند سحر کردن نیز کار هر کس نیست ولی اگر بر فرض موردی پیدا شد که سحری در کار بود راه‏هایی برای بطلان آن وجود دارد:
1- استعاذه به خداوند و خواندن سوره‏های فلق و ناس.
2- خواندن و نوشتن آیات 75 تا 82 سوره یونس.
3- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
4- درخواست دعا از اولیای واقعی خداوند.
در مورد دعا نویسی اکثر دعا نویس‏ها شیادانی حرفه‏ای هستند. اگر کسی خواهان دعاست باید با زبان خویش و باکمال توجه به مفاهیم و مضامین آن به درگاه خداوند دعا کند و از او حوائج خویش را طلب نماید نه این که شیادی برای او چیزهایی بر روی کاغذ بنویسد.
 سحر و ساحری
پیشگفتار
انسان برترین مخلوق روی زمین است الله تباركت وتعالی در او نیرو وقدرت شناخت شیا را قرار داده وآسمان، زمین وموجودت آن را تابع وبرای او مسخر گردانیده است .اما گاهی بعضی از انسانها ، مقام خود رافرامو ش كرده وبه آسانی تحت تاٌ ثیر اوهام ، خرافات ووسوسه های شیطان و شیطان صفتان قرار می گیرند .شیطانهایی كه همیشه در كمینند تا با حیله های گوناگون ودسیسه های متنوع انسانها را از ایمان ومسیر حق وحقیقت منحرف كرده ودرباتلاقی ازگناه ومعصیت گرفتار سازند . یكی از ترفندها ی شیطان در منحرف كردن انسانها از عقیده حق وایمان ، سحر جادو است .چنانكه مشاهده می كنیم بعضی از مسلمانان فریب شیادان وجادوگران را خورده وبه گمان اینكه آنها غیب می دانند ، برای تامین برخی ا ز نیا زهای خود به آنها مرا جعه می كنند و هر چه این شیادان بگو یند آنها باو ر می كنند و با چنین باوری دین و ایمان خویش را در مخاطره می انداز ند .
لذا لازم دانستیم تا خصوص این معضل در پرتو قرآن و سنت مطالبی را برای مردم متدین و با ایــمان بیان داریم تـــا با ما هیت واقعی سحر و جا دو آشنا شده وخود را ضرر های دینی ود نیوی آن محفوظ نگهد ارند.
 تاریخچه سحر:
در باره آغاز سحر و ساحری بحثهای فروانی شده است ؛ از كتیبه ها، تصاویر، علا یم و اشیا یی كه از حفا ری های با ستا ن شنا سی بد ست آ مده است ، چنین بر می آید كه سحر و ساحری از زمانهای خیلی قدیم در میان مردم رواج داشته است و آن را مورد استفاده قرار می دادنداز بررسی تاریخ به این نكته پی می بریم كه اهل با بل از نوابغ این فن.بوده اند .انسانسانها در دوران بعثت پیامبران بر اثر دعوت آنها از جادو وجادوگری اعراض نموده وبه خداوند ، خالق و مالك كاینات ، ایمان و اعتماد پیدا می كردند ، اما با رحلت پیا مبران و گذشت زمان و بر اثر هجوم مشكلات ،در دام اوهام و خرافات افتاده و بعضاْ به جادو گران رجوع می كردند.
در عصر حضرت موسی سحر وساحری در حد گسترده و وسعی رواج داست ، به گونه ایی كه مردم آن زمان اشتغال به این فن را كمالات می پنداشتند. مردم جاهل برای دفع مشكلات و ضرر وگزند دیگران به سا حران روی