تبلیغات
مقالات زندگی موفق - ورود ممنوع‌ها در انتخاب همسر
مقالات زندگی موفق

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ورود ممنوع‌ها در انتخاب همسر

ورود ممنوع‌ها در انتخاب همسر

گرچه خیلی از ما گمان می‌‌كنیم ازدواج موفق به شانس و تصادف بستگی دارد اما با كمی دقت در انتخاب همسر، می‌‌توان ریسك آن را كاهش داد و با اطمینان بیشتری دست به انتخاب زد.

خیلی از ما قبل از ازدواج نشانه‌هایی را در فرد مورد بررسی خود می‌‌بینیم و تشخیص می‌‌دهیم كه این نشانه‌ها منفی و حتی شاید مخرب باشند اما به راحتی چشم خود را بر واقعیت می‌‌بندیم و با خود یك جمله معروف را تكرار می‌‌كنیم. این جمله معروف این است: “بعد ازدواج درست خواهد شد!” منكر این نیستم كه برخی رفتارهای زوجین، بعد از ازدواج تعدیل می‌‌شود، اما این به این معنا نیست كه همه علائم و نشانه‌های ناهنجاری، اختلال، بیماری یا… نیز بعد از ازدواج از بین می‌‌روند، بلكه برعكس، گاهی آسیب‌رسان‌تر و مخرب‌تر هم می‌‌شود.
به همین دلیل به شما می‌‌گوییم كه با چه كسانی ازدواج نكنید!! شاید تعداد این افراد چندان زیاد نباشد اما به هر حال حواستان را جمع كنید.

آدم‌های خودخواه!

اینها به شدت كنترل كننده‌ا‌ند. اصرار دارند همه تصمیم‌ها را خودشان بگیرند و برای همه تكلیف معین كنند. اغلب بی‌‌صبر و عجول‌اند و احساسات خود را بروز نمی‌‌دهند. حسودند و حس مالكیت زیادی دارند. اصرار دارند كه خودشان از عهده هر كاری برمی‌آیند. حاضرند هر كاری بكنند تا مبادا چیزی از كنترل‌شان خارج شود. بسیاری از اینها در كودكی توسط بزرگ‌ترها یا اوضاع و شرایط به شدت كنترل شده‌اند و این كنترل موجب این شده كه اینك اجازه ندهند كنترل چیزی از دستشان خارج شود.
می‌‌دانید چه كسانی جذب اینها می‌‌شوند؟ كسانی كه احتمالا خودشان مادر یا پدر كنترل‌گر داشته، یا كسانی كه تیپ قربانی دارند و منتظرند كسی بیاید به آنها بگوید چه کار کنند، حواستان باشد رابطه ای که در چنین حالتی ایجاد می‌‌شود، در نهایت به شدت محدود كننده و آزار دهنده است.

بچه‌هایی با هیكل بزرگ!

آیا كسانی را دیده‌اید كه حساب و كتاب كارهایشان را ندارند، كلید یا كیف‌های خود را همیشه گم می‌‌كنند، به همه مقروض‌اند و خلاصه دوست دارد كسی را پیدا كنند تا به او تكیه كنند؟
چنین كسانی در واقع شرایطی را فراهم می‌‌كنند تا همسرشان، نقش پدر یا مادر را برای آنها بازی كنند و آنها، همچنان یك كودك وابسته باقی بمانند! عمل نكردن به قول و وعده، فراموش كردن نكات مهم و نشناختن بایدها و نبایدها و شانه‌ خالی كردن از وظایف، از خصوصیات آن‌هاست. اینها اغلب هدف خاصی را دنبال نمی‌‌كنند و برنامه‌ریزی برای آینده ندارند، از مشكلات فرار می‌‌كنند و هر كاری را به بعد موكول می‌‌كنند.
افرادی كه به اصرار می‌‌خواهند از بزرگ شدن فرار كنند، اغلب در كودكی نادیده گرفته شده وتوجه و مراقبت لازم را دریافت نكرده‌اند، شاید هم والدینی بسیار كنترل شده داشته‌اند كه با اصرار و فشار خواسته‌اند آنها زود بزرگ شوند! متاسفانه ارتباط با چنین افرادی، به گونه‌ای است كه آخر سر احساس می‌‌كنید از شما سواستفاده شده و بازی‌تان داده‌اند و نهایتا هم نمی‌‌توانید برای آنها احترام قلبی قایل شوید!

اینها یك پوستین كلفت بر تن دارند!

نوع رابطه برقرار كردن (یا بهتر بگویم رابطه برقرار نكردن) این‌ها جوری است كه انگار همیشه یك پوستین كلفت بر تن دارند! از نظر عاطفی بیش از حد بسته و غیرقابل دسترس‌اند و آمادگی این را ندارند كه با كسی ارتباط برقرار كنند. اینها نمی‌‌توانند و نمی‌‌خواهند احساسات و عواطف خود را نشان دهند در نتیجه هیچ رابطه‌ای بین‌ آنها و طرف مقابل برقرار نمی‌‌شود و تنها چیزی كه میان آنها می‌‌تواند وجود داشته باشد یك قرارداد زندگی مشترك است نه یك رابطه عمیق و صمیمانه!
اینها نمی‌‌توانند به راحتی به كسی اعتماد كنند و تمایلی ندارند دیوارها و حصارهای دفاعی خود را فرو بریزند زندگی با اینها سرد و بی‌‌روح و گزنده است.

طلبكارهای مظلوم‌نما!

اینها همان‌هایی هستند كه همیشه از رنج و دردلذت می‌ برند و هر قدر آنها را تسلی بدهید، فایده‌ای ندارد، مستقیما از دست كسی عصبانی نمی‌‌شود، در عوض مدام گله و شكایت می‌‌كنند. رك و پوست‌كننده حرف دلشان را نمی‌‌زنند و شاید باید همه هوش و استعداد خود را به بگیرید تا علت ناراحتی‌ آنها را حدس بزنید یا به زور اطلاعاتی از آنها بیرون بكشید!
طلبكارهای مظلوم‌نما همیشه دیگران را مسئول بدبختی‌های خود می‌‌دانند و به خوشحالی و خوشبختی دیگران حسادت می‌‌كنند. نمی‌‌توانیم با آنها صحبت یا مذاكراه كنیم چون بلافاصله احساس می‌‌كنند مورد حمله واقع شده و ما را متهم می‌‌كنند كه آنها را درك نمی‌‌كنیم و دوستشان نداریم.
چنین رابطه‌ای به زودی، منجر به انزجار و دل‌زدگی می‌‌شود و به نظر من یكی از خسته‌كننده‌ترین روابط عالم است. در مقابل اینها، ما همیشه بدهكار شناخته می‌‌شویم!

مین‌های خطرناك!

اینها شبیه به مین‌های خطرناكی هستند كه اگر از نزدیكشان هم عبور كنیم، منفجر می‌‌شوند!
در واقع این افراد در مقابل هر چیزی كه مطابق میلشان نباشد از كوره در می‌‌روند. به شدت كم‌طاقت و كم ‌حوصله‌اند و آماده‌اند اطرافیانشان را تحقیر كنند. اینها در عرض چند ثانیه از حالت گرم و صمیمی به حالت خشمگین و عصبانی تغییر وضعیت می‌‌دهند و خشم خود را به انواع روش‌ها ابراز می‌‌كنند، مثلا با فریاد، بددهنی، تهدید، كوبیدن در، ترك كردن اتاق یا منزل، حتی با پرت كردن اشیا و هل دادن یا زدن اطرافیان!
بیش‌تر این افراد خشم‌های فرو خورده دارند. در كودكی‌ آزارهای جسمی یا كلامی دیده‌اند و توسط مادر، پدر یا هر دو، طرد شده‌اند. این احتمال هم وجود دارد كه درماندگی و ضعف عمیقی را در كودكی تجربه كرده باشند مثل زمانی كه یكی از والدین معتاد بوده و یا والد دیگر را به شدت مورد آزار قرار می‌‌داده و آنها اجازه ابراز احساس نداشته‌اند.
اگر كودكی نتواند غم و اندوه عظیمی را كه تجربه كرده احساس كند و با آن در تماس باشد، ممكن است سال‌ها بعد، آن را به شكل خشم شدید و عصبانیت بروز دهد.
متاسفانه كسانی هم كه جذب افراد تندخو می‌‌شوند و آنها را به عنوان همسر انتخاب می‌‌كنند خودشان هم بی‌‌مسئله نیستند! پدر یا مادر اینها، یا هر دو، بسیار تندخو بوده‌اند و عشق و خشم برای آنها با هم تداعی شده‌اند و از طرفی ظرفیت بالایی برای تحمل فشار‌های عصبی پیدا كرده‌اند متاسفانه، بعضی افراد كه در كودكی تحت آزار جسمانی زیادی بوده‌اند در بزرگسالی هم مستعد این هستند كه همسرانی كتك خورده بشوند! كسانی كه خودشان اعتماد به نفس پایین دارند و نمی‌‌توانند خشم و عصبانیت خود را هم بروز دهند، اغلب به سمت افراد تندخو جذب می‌‌شوند به هر حال رابطه با چنین افرادی بسیار بی‌ثمر و مخرب است و در بسیاری موارد منجر به جدایی یا آسیب‌های عمیق می‌‌شود.

زخمی‌ها

افرادی كه به هر دلیل از نامزد، یا همسر یا فرد مورد علاقه خود جدا شده‌اند ولی هنوز زخم‌شان التیام نیافته یا آسیبی را كه از آن رابطه درآن وارد شده، فراموش نكرده‌اند، یا از ضربه‌ عاطفی كه به آنها زده شده هنوز در شك به سر می‌‌برند، مناسب ازدواج نیستند.
بعضی از اینها هنوز خشم و انزجار فوق‌العاده‌ای از فرد قبلی دارند و این امكان وجود دارد كه این خشم‌های حل و فصل نشده و مقصر دانستن او، بر سر شما خراب شود!
بعضی هم در مقابل فرد قبلی احساس گناه می‌‌كنند و خود را مسئول می‌‌دانند مدام از او صحبت می‌‌كنند و اجازه می‌‌دهند نگرانی‌شان برای او، خوشحالی شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. وقتی كسی تا به این حد آسیب دیده، بهتر است به او وقت دهیم تا خود را التیام بخشد زمانی با او وارد رابطه شویم كه به رابطه قبلی خود پایان داده باشد.

برده‌ها!

ارباب این‌ها، مواد مخدر است و كسی كه انتخاب كرده‌اید، یك برده است كه آزاد نیست! در این حالت در یك مثلث عشقی قرار می‌گیرد: شما، او و ماده‌ای كه برده‌ی آن است! ارباب كه بی‌شباهت به رقیب‌تان نیست، وقت، توجه و روح او را از شما منحرف می‌كند وبه خود اختصاص می‌دهد.
ضمنا قابلیت حس كردن و احساسات او را كرخت می‌كند و به تدریج او را نسبت به هرآن چه در دنیای بیرون یا حتی درون او می‌گذرد، بی‌خبر و بی‌اعتنا می كند.
می‌دانم دردناك است اما صبر، بردباری، درك و عشق هرگز قادر نخواهد بود كسی را از اعتیاد رها كند. به خودتان دروغ نگویید و با آتش‌بازی نكنید چون به احتمال قوی خواهید سوخت. پس، حواس‌تان باشد، همین‌ها زخمی‌ها و برده‌ها را هم از فهرست كسانی كه ممكن است همسری شما را طلب كنند حذف كنید. موفق باشید.

استعداد برای استرس!

آیا شما ازلحاظ ویژگی‌های فردی، مستعد استرس هستید؟
واقعیت این است كه هر كدام ازما، با عوامل استرس‌زا، به شیوه‌ی خاص خود برخورد می‌كنیم. این شیوه‌ی برخورد نیز، به خلق و خوی اولیه ما، به نحوه‌ی رشد و تربیت‌مان و البته به شرایط فعلی ما بستگی دارد. بعضی از ما نرمی و انعطاف‌پذیری بیش‌تری داریم و در مقابل سختی‌ها از خود مقاومت بیش‌تری نشان می‌دهیم و برخی دیگر شكننده‌تریم و برخوردهای سفت و سخت‌تری داریم.
خلق و خوی اولیه: همراه با شیوه‌ی تعلیم و تربیت و والدین، تیپ‌های شخصیتی خاصی را در فرد به وجود می‌آورند كه بعضی از این تیپ‌های شخصیتی، در مقابل استرس، آسیب‌پذیرهستند. در این جا به برخی از آنها، مختصر اشاره می‌كنم. كسانی كه خود را در یكی از این دسته‌ها می‌بینند، باید كمی‌ بیش‌تر به فكر خودشان باشند و هرچه سریع‌تر به دنبال روش‌ آرام‌سازی خود بگردند و عمر خود را صرف رنج كشیدن از استرس نكند.

نردبان‌های منظم!

از این اسم، تعجب نكنید: اینها همان تیپ‌های كمال‌گرا هستند كه به منظم و ترتیب زیاده از حد بها می‌دهند، از نظر اینها جزئیات بسیار بااهمیت بوده و اشتباهات غیرقابل گذشت‌اند!
اینها تا زمانی آرامش دارند كه همه‌ی كارهای ثابت و قابل پیش‌بینی باشند، اما برای مقابله با مسائل زندگی خصوصا در شرایط غیر منتظره، قدرت تصمیم‌گیری به موقع را ندارند.
به همین دلیل بزرگ‌ترین مشكل افراد كمال‌گرا، سازگاری با تغیرات است. اینها كمترین تمایلی به از دست‌دادن نظم عادی زندگی خود ندارند، و اگر خللی در امور روزمره زندگی خود مشاهده كنند، دچار استرس می‌شوند توجه بیش از حد آنها به جزییات باعث بروز استرس می‌شود.
شاید اگر بتوانند اولویت‌ها را در نظر بگیرند و به امور كم‌اهمیت كمتر ربط بدهند، از اوقات خود بهتر و بیش تر استفاده كنند.

بلند‌پروازان ناآرام!

افراد این گروه كه همان تیپ جاه‌طلب‌اند، خشن و پرخاشگرند و تمام انرژی خود را صرف انجام كارشان می‌كنند و اغلب برای تفریح و سرگرمی، زمان ندارند. آنها نمی‌توانند مسوولیت‌ها را به دیگران محول كنند زیرا از خود و دیگران بسیار انتقاد می‌كنند و از این كه كارها پیش رفت خوبی ندارند عصبانی وناآرام می‌شوند آنها قادر نیستند ساكت و آرام در جایی بنشینند و كاری انجام ندهند در نتیجه در حالت نشسته پای خود را تكان می‌دهند، با انگشتان خود به چیزها ضربه می‌زنند وخلاصه دایما در جنب و جوش‌اند.
زمانی كه افراد این گروه دچار استرس می‌شوند تمایل دارند چندین كار را در آن واحد انجام دهند. برای این ها مشكل است كه تمام حواس خود را متوجه گفت‌وگویی كنند كه نتیجه‌اش برای آنها روشن است به همین دلیل در هنگام گفت‌و گو، بیش‌تر به كاری كه بعدا می‌خواهند انجام دهند فكر می‌كند.
تلاش بلند‌پروازان ناآرام در جهت كنترل همه چیز و همه‌كس، موجب می‌شودكه این افراد از لحاظ جسمی و روانی تحت فشار قرار گیرند آنها از درك میزان واقعی توانایی ‌های خود عاجز اند وعمدتا با فشارخون بالا یا زخم معده دست و پنجه نرم می‌كنند. عامل مشترك در تمام انواع شخصیت‌های مستعد استرس، ترس است. ترس از این كه موفقیت آنها نادیده گرفته شود. اگر چه در هر دو تیپ، ویژگی‌های شخصیتی خاصی می‌تواند فرد را مستعد داشتن ترس كند. اما نوع تربیت فرد نیز در شكل‌گیری این ترس‌ها موثر است

منبع:سایت دانشجو

 

Cialis generic
دوشنبه 3 تیر 1398 01:38 ق.ظ

Regards, Plenty of data.

buy cialis cheap 10 mg brand cialis generic cialis alternative tarif cialis france generic cialis pro cialis generika cialis mit grapefruitsaft buy cialis online nz cialis 5 mg buy cialis en mexico precio
http://nadisda.strikingly.com/
یکشنبه 2 تیر 1398 09:52 ق.ظ

You made your stand quite nicely..
generic cialis review uk we recommend cheapest cialis tadalafil 20 mg interactions for cialis cialis canada on line cialis per paypa cialis patent expiration cialis cuantos mg hay no prescription cialis cheap cialis 5 effetti collaterali
http://eneron.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 07:14 ب.ظ

Regards! Quite a lot of facts.

safe site to buy cialis online no prescription cialis cheap cialis daily dose generic 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis italia gratis cialis tablets australia cialis 5 mg cialis coupons printable buying cialis on internet cialis without a doctor's prescription
http://paybrookin.strikingly.com/
جمعه 31 خرداد 1398 09:59 ق.ظ

You made your point!
cialis generico en mexico only best offers cialis use cialis purchasing no prescription cialis cheap rezeptfrei cialis apotheke cialis prezzo di mercato prezzo di cialis in bulgaria ou acheter du cialis pas cher viagra or cialis cialis tadalafil online
http://diapodi.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 05:31 ب.ظ

This is nicely said. !
buying cialis overnight cialis cipla best buy cialis pills price each purchasing cialis on the internet cialis generico postepay cialis for bph canada discount drugs cialis cialis lowest price tadalafil 20 mg cialis 5 mg effetti collateral
http://neufipes.strikingly.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 11:06 ب.ظ

Superb write ups. Appreciate it!
buy name brand cialis on line acquisto online cialis sublingual cialis online cialis generico lilly i recommend cialis generico cialis per paypa cialis para que sirve generic cialis 20mg uk cialis side effects dangers rx cialis para comprar
price cialis per pill
چهارشنبه 29 خرداد 1398 06:38 ق.ظ

Fine information. Appreciate it!
acquistare cialis internet cialis free trial cialis manufacturer coupon recommended site cialis kanada how to purchase cialis on line generic cialis soft gels cialis official site comprar cialis 10 espa241a acheter cialis meilleur pri free cialis
Buy cialis
سه شنبه 28 خرداد 1398 08:02 ق.ظ

Thank you, I like this.
cialis pills boards cialis generic tadalafil buy cialis 20mg preis cf prices for cialis 50mg how to purchase cialis on line cialis 5mg billiger side effects for cialis cialis daily reviews cialis 200 dollar savings card generic cialis at walmart
http://conceochi.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 02:09 ق.ظ

With thanks! Very good stuff!
cialis 5 mg effetti collateral cialis rckenschmerzen ou trouver cialis sur le net cialis 20 mg best price we choice cialis uk cialis generique 5 mg wow cialis tadalafil 100mg cialis tablets australia prices for cialis 50mg where do you buy cialis
Buy cialis online
یکشنبه 26 خرداد 1398 12:28 ب.ظ

Wow plenty of good information!
cialis 30 day sample cialis australia org cialis ahumada cialis generico in farmacia warnings for cialis generic cialis cialis in sconto we recommend cheapest cialis cialis 20 mg effectiveness cost of cialis cvs
http://kainilscroon.strikingly.com/
شنبه 25 خرداد 1398 10:34 ب.ظ

Nicely put, Many thanks.
cialis taglich enter site 20 mg cialis cost order cialis from india cialis lowest price cialis cuantos mg hay legalidad de comprar cialis generic cialis tadalafil where do you buy cialis import cialis cialis tablets
http://extansinl.strikingly.com/
جمعه 24 خرداد 1398 06:31 ب.ظ

You have made your point.
cialis venta a domicilio get cheap cialis click here to buy cialis prix cialis once a da link for you cialis price we choice cialis pfizer india cialis kaufen wo cialis 20 mg cost canadian cialis generic cialis at walmart
cialis pills pictures
جمعه 24 خرداد 1398 03:50 ق.ظ

You actually mentioned this very well!
we choice cialis pfizer india cialis alternative cialis ahumada click here take cialis cialis lowest price 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis coupons canada discount drugs cialis generic cialis at the pharmacy prix cialis once a da
Buy generic cialis
پنجشنبه 23 خرداد 1398 01:53 ب.ظ

Great information. Many thanks!
cialis rckenschmerzen we choice cialis pfizer india buy brand cialis cheap deutschland cialis online dosagem ideal cialis cheap cialis order a sample of cialis generic cialis with dapoxetine can i take cialis and ecstasy cost of cialis cvs
http://tiotanla.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 12:14 ق.ظ

Regards! Helpful stuff!
i recommend cialis generico preis cialis 20mg schweiz order generic cialis online cialis 5mg billiger prices on cialis 10 mg only now cialis for sale in us cialis daily dose generic cialis patent expiration generic for cialis cialis official site
viagra ecstasy
سه شنبه 21 خرداد 1398 06:38 ب.ظ

Good day! This post couldn't be written any better! Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about this. I will forward this write-up to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!
cialisvie.com
سه شنبه 21 خرداد 1398 03:04 ق.ظ

You explained that effectively.
cialis prezzo in linea basso buy cialis cialis for sale cialis 5 mg scheda tecnica cialis baratos compran uk precios de cialis generico trusted tabled cialis softabs achat cialis en itali comprar cialis 10 espa241a opinioni cialis generico
cialisvie.com
یکشنبه 19 خرداد 1398 09:34 ب.ظ

You revealed this really well.
cialis generique 5 mg cuanto cuesta cialis yaho cialis 5 mg funziona buy cialis online tadalafil 20mg cialis 5 mg effetti collateral import cialis pastillas cialis y alcoho cialis alternative cialis en mexico precio
http://cialisvie.com/
شنبه 18 خرداد 1398 04:00 ب.ظ

Excellent facts. Kudos!
purchasing cialis on the internet cialis tablets generic low dose cialis pastillas cialis y alcoho we recommend cialis best buy 200 cialis coupon cialis generico in farmacia does cialis cause gout cialis cipla best buy are there generic cialis
https://www.hsq.de/index.php/impressum
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 04:15 ب.ظ
ブランドコピー激安専門店
https://www.kidsupfrontvancouver.com/programs/
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 04:13 ب.ظ
ブランドコピースーパーコピー最高級ルイヴィトンスーパーコピー販売スーパーコピー激安販売市場
http://canadiantousapharmacy.com/
شنبه 24 فروردین 1398 10:53 ق.ظ

Cheers. I value this.
best canadian mail order pharmacies reputable canadian prescriptions online drugs for sale on internet online pharmacies legitimate canadian cialis good canadian online pharmacies online canadian pharmacies pharmacy times drugstore online reviews canadian pharmacy viagra brand
http://sergeyshmakov.ru/retouchconsult/
شنبه 17 فروردین 1398 10:29 ق.ظ
人気激安ブランドNo.1ブランドコピー通販,スーパーコピーブランド
Сialis
دوشنبه 12 فروردین 1398 03:21 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it out.
Cialis pills
جمعه 16 آذر 1397 01:58 ب.ظ

Really a lot of useful info.
acquisto online cialis click here to buy cialis buy cheap cialis in uk cialis y deporte cialis online holland precios cialis peru cialis generico milano wow look it cialis mexico when will generic cialis be available we use it 50 mg cialis dose
buy tadalafil no prescription
پنجشنبه 15 آذر 1397 06:48 ب.ظ

Amazing all kinds of helpful advice!
cialis 5 effetti collaterali ou trouver cialis sur le net legalidad de comprar cialis click now cialis from canada miglior cialis generico cialis e hiv cialis qualitat safe dosage for cialis cialis generico en mexico tadalafil 20mg
buy cials online
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:11 ب.ظ

Whoa many of fantastic data.
buy cialis online cialis online napol cialis 5 mg cialis in sconto cialis coupons printable how to buy cialis online usa brand cialis nl price cialis per pill prices for cialis 50mg rezeptfrei cialis apotheke
buy cialis germany
چهارشنبه 14 آذر 1397 07:48 ق.ظ

Nicely put, Thanks.
cialis generico online precios cialis peru only now cialis 20 mg cialis generic cialis en mexico precio cialis price in bangalore cialis online holland the best choice cialis woman cialis super acti click here take cialis
buy generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 09:23 ق.ظ

You actually mentioned it effectively!
cialis in sconto cialis prices buy cialis uk no prescription generic cialis with dapoxetine buy cialis online cialis great britain buy brand cialis cheap tadalafil generic cialis levitra walgreens price for cialis
buy cialis with no prescription
دوشنبه 12 آذر 1397 09:30 ب.ظ

You explained this very well.
cialis super acti acheter cialis kamagra cialis coupon side effects of cialis cialis super kamagra cialis 20 mg effectiveness only here cialis pills fast cialis online prezzo di cialis in bulgaria sublingual cialis online
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : رضا زردادی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • کدام مقالات بیشتر مورد نیاز شما میباشد
نویسندگان