مقالات زندگی موفق

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ورود ممنوع‌ها در انتخاب همسر

ورود ممنوع‌ها در انتخاب همسر

گرچه خیلی از ما گمان می‌‌كنیم ازدواج موفق به شانس و تصادف بستگی دارد اما با كمی دقت در انتخاب همسر، می‌‌توان ریسك آن را كاهش داد و با اطمینان بیشتری دست به انتخاب زد.

خیلی از ما قبل از ازدواج نشانه‌هایی را در فرد مورد بررسی خود می‌‌بینیم و تشخیص می‌‌دهیم كه این نشانه‌ها منفی و حتی شاید مخرب باشند اما به راحتی چشم خود را بر واقعیت می‌‌بندیم و با خود یك جمله معروف را تكرار می‌‌كنیم. این جمله معروف این است: “بعد ازدواج درست خواهد شد!” منكر این نیستم كه برخی رفتارهای زوجین، بعد از ازدواج تعدیل می‌‌شود، اما این به این معنا نیست كه همه علائم و نشانه‌های ناهنجاری، اختلال، بیماری یا… نیز بعد از ازدواج از بین می‌‌روند، بلكه برعكس، گاهی آسیب‌رسان‌تر و مخرب‌تر هم می‌‌شود.
به همین دلیل به شما می‌‌گوییم كه با چه كسانی ازدواج نكنید!! شاید تعداد این افراد چندان زیاد نباشد اما به هر حال حواستان را جمع كنید.

آدم‌های خودخواه!

اینها به شدت كنترل كننده‌ا‌ند. اصرار دارند همه تصمیم‌ها را خودشان بگیرند و برای همه تكلیف معین كنند. اغلب بی‌‌صبر و عجول‌اند و احساسات خود را بروز نمی‌‌دهند. حسودند و حس مالكیت زیادی دارند. اصرار دارند كه خودشان از عهده هر كاری برمی‌آیند. حاضرند هر كاری بكنند تا مبادا چیزی از كنترل‌شان خارج شود. بسیاری از اینها در كودكی توسط بزرگ‌ترها یا اوضاع و شرایط به شدت كنترل شده‌اند و این كنترل موجب این شده كه اینك اجازه ندهند كنترل چیزی از دستشان خارج شود.
می‌‌دانید چه كسانی جذب اینها می‌‌شوند؟ كسانی كه احتمالا خودشان مادر یا پدر كنترل‌گر داشته، یا كسانی كه تیپ قربانی دارند و منتظرند كسی بیاید به آنها بگوید چه کار کنند، حواستان باشد رابطه ای که در چنین حالتی ایجاد می‌‌شود، در نهایت به شدت محدود كننده و آزار دهنده است.

بچه‌هایی با هیكل بزرگ!

آیا كسانی را دیده‌اید كه حساب و كتاب كارهایشان را ندارند، كلید یا كیف‌های خود را همیشه گم می‌‌كنند، به همه مقروض‌اند و خلاصه دوست دارد كسی را پیدا كنند تا به او تكیه كنند؟
چنین كسانی در واقع شرایطی را فراهم می‌‌كنند تا همسرشان، نقش پدر یا مادر را برای آنها بازی كنند و آنها، همچنان یك كودك وابسته باقی بمانند! عمل نكردن به قول و وعده، فراموش كردن نكات مهم و نشناختن بایدها و نبایدها و شانه‌ خالی كردن از وظایف، از خصوصیات آن‌هاست. اینها اغلب هدف خاصی را دنبال نمی‌‌كنند و برنامه‌ریزی برای آینده ندارند، از مشكلات فرار می‌‌كنند و هر كاری را به بعد موكول می‌‌كنند.
افرادی كه به اصرار می‌‌خواهند از بزرگ شدن فرار كنند، اغلب در كودكی نادیده گرفته شده وتوجه و مراقبت لازم را دریافت نكرده‌اند، شاید هم والدینی بسیار كنترل شده داشته‌اند كه با اصرار و فشار خواسته‌اند آنها زود بزرگ شوند! متاسفانه ارتباط با چنین افرادی، به گونه‌ای است كه آخر سر احساس می‌‌كنید از شما سواستفاده شده و بازی‌تان داده‌اند و نهایتا هم نمی‌‌توانید برای آنها احترام قلبی قایل شوید!

اینها یك پوستین كلفت بر تن دارند!

نوع رابطه برقرار كردن (یا بهتر بگویم رابطه برقرار نكردن) این‌ها جوری است كه انگار همیشه یك پوستین كلفت بر تن دارند! از نظر عاطفی بیش از حد بسته و غیرقابل دسترس‌اند و آمادگی این را ندارند كه با كسی ارتباط برقرار كنند. اینها نمی‌‌توانند و نمی‌‌خواهند احساسات و عواطف خود را نشان دهند در نتیجه هیچ رابطه‌ای بین‌ آنها و طرف مقابل برقرار نمی‌‌شود و تنها چیزی كه میان آنها می‌‌تواند وجود داشته باشد یك قرارداد زندگی مشترك است نه یك رابطه